پاسخ به سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول

امکان استفاده آنی یاب برای چه مواردی فراهم است؟

کلیه مدارک و اسناد مهم نظیر :1.کارت سوخت 2- گواهینامه 3. کارت ملی 4-شناسنامه 5. انواع کارتهای شناسایی(دانشجویی-نظامی-کارت نظام وظیفه و...) 6. اسناد مسکونی و... 7. اسناد بانکی (چک ها ،کارت عابر بانک و...) 8. دفترچه بیمه 9. بیمه نامه ها 10. نامه های مهم 11- اسناد حقوقی 

کلیه اشیاء ارزشمند نظیر:1. انواع کیف ها ( پول ، دستی و..) 2. گوشی های تلفن همراه 3. لپ تاپ-تبلت 4. فلش مموری 5- هارد دیسک 

حیوانات 

انسان :آنی یاب محصولی کاربردی برای کودکان و بزرگسالان دارای آلزایمر است.آنی یاب راهکاری همانند اشیآء برای حک کد ملی روی بدن انسان در قسمتی مانند بازو یا مچ دست به عنوان یک استاندارد و جلوگیری از دزدیده شدن افراد و یا تغییر هویت والدین ،تاثیری بسازیی دارد و یکی از راهکارها خالکوبی کد ملی یا کد آنی یاب روی بدن انسان می باشد این مسئله هر چند ممکن است موانع قانونی و شرعی داشته باشد ولی به عنوان یک راهکار خلاقانه و کم هزینه می باشد هر چند که کاشتن چیپست حاوی اطلاعات در قسمتی از بدن نیز از نظر ارتباط و لوکیشن از نظر فناوری قابل قبول تر است 

2.درصورت اتمام شارژ حساب کاربری به چه نحوی میتوانم کد آنی یاب را شارژ کنم؟

به 4 روش میتوانید حساب کاربری خودتان را شارژ کنید:

  1. اولین و راحت ترین راه ، شارژ رایگان از طریق تبلیغ این سیستم به دوستان و آشنایان و ارسال کد مالکیت خود قبل از کد خریدار جدید می باشد. در این حالت با هر بار ارسال کد شما توسط یک شماره همراه جدید مبلغ (69000تومان) معادل 1 اعتبار ردیابی به صورت اتوماتیک در کد شما شارژ خواهد شد، 
  2. شارژ هدیه یابندگان :در صورتیکه در آنی یاب عضو باشید و همزمان به عنوان یابنده یک کد کاربری دیگر را به سامانه پیامک کنید سیستم به صورت اتوماتیک یک شارژ هدیه در حساب کاربری ایشان شارژ می شود.
  3. خرید شارژ آنی یاب از طریق نمایندگی های فعال آنی یاب در ادارات پست،دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پلیس +10  می باشد.
  4. خرید شارژ از طریق پنل کاربری مشترک:در این روش هر مشترک وارد سایت آنی یاب شده و در قسمت ورود کاربران کد آنی یاب و رمز پیامک شده به شماره همراه  را وارد می کند سپس در پنل کاربری خود قسمت شارژ کد آنی یاب را انتخاب می کند و پس از وصل شدن به سامانه پرداخت بانکی مبلغ مورد نظر را واریز نمائید و یا خرید آنلاین شارژ از محل شارژ سریع حساب کاربری در صفحه اول سایت آنی یاب


3. قابلیت های برچسب و محصولات آنی یاب چیست؟

مانند پلاک شناسایی برای کالاهای بدون هویت عمل می نماید .تسریع دریافتن و ترغیب یابنده با اختصاص پاداش جهت فرهنگسازی در پیگیری و تحویل اشیاء پیدا شده به مالکین از جذابیت های آن برای یابندگان می باشد.

ماندگاری بالای لیبل ها ،پشتیبانی 24ساعته،ضد آب بودن پلاک ها و بر چسب ها،ضد سایش بودن نوشته و مقاومت در مقابل پاک شدن ،داشتن تنوع در سایز و رنگ


4- نحوه و فرآیند پیدا شدن در سامانه آنی یاب چگونه است؟

این سیستم به کمک یک سامانه نرم افزاری، مدارک واسناد مهم ونیز دسته کلید یا ریموت کنترل شما را از طریق اختصاص و اتصال یک کد به شماره تماستان پشتیبانی نموده و در صورت گم شدن، یابنده به راحتی میتواند بدون دسترسی به شماره تماستان با شما ارتباط برقرار کرده و در نتیجه در کمترین زمان ممکن شماره یابنده یا محل نگهداری مدارک و اشیاء پیدا شده را برای شما ارسال می نماید .

5-آیا تا یابنده کد آنی یاب روی کالای یا مدارک پیدا شده را به سامانه پیامک نکند امکان اطلاع رسانی پیدا شدن مقدور می باشد؟

خیر تا زمانیکه کد آنی یاب شی یا مدرک پیدا شده توسط یک یابنده حقیقی یا حقوقی در سامانه آنی یاب ثبت نشود و یا پیامک نشود امکان اطلاع رسانی پیدا شدن وجود نخواهد داشت ،تحت هر شرایطی برچسب های آنی یاب بدون ارسال کد آنی یاب  و پیگیری یک یابنده امکان پیدا شدن را نخواهد داشت

6.مزایای این سیستم برای دولت و سازمانها و مردم چه می باشد؟

1-دولت سالانه صد ها میلیارد تومان بودجه جهت صدور مدارک المثنی و هزینه های اجرایی آن هزینه می نماید که با یک محاسبه ساده اگر فرضا این آنی یاب50% کار آیی داشته باشد، صرفه جویی بسیار کلانی برای دولت خواهد داشت 2-کاهش استرس ونگرانی مردم در ارتباط با گم کردن مدارک، که آنی یاب مدت و شدت این استرس ها را کاهش می دهد.
3-کاهش ترافیک شهری جلوگیری از تردد بی مورد برای صدور المثنی
4-کاهش هزینه های تحمیلی به مردم جهت صدور المثنی
5-کاهش سردرگمی مردم در مراجعه به سازمانها و همچنین کاهش ترافیک مراجعه به ادارات
6-افزایش رضایتمندی مردم از دولت و سازمانها
7-اجرای دولت الکترونیک به معنای واقعی  با خدمات غیر حضوری آنی یاب(اطلاع از پیدا شدن مدارک یا اشیاء) و سرعت اطلاع رسانی بالا)
8-صرف جویی در وقت مردم و سازمانها. 

7. هدف و کاربرد آنی یاب برای چه گروههایی می باشد؟

تمام افراد جامعه مدارک یا اشیائی را دارند که نیاز به لیبل مجهز به کد رهگیری آنی یاب دارد هر نوزادی که به دنیا می آید کارت ملی و شناسنامه دارد که نیاز به لیبل رهگیری آنی یاب دارد، همچنین سازمانها و شرکت هایی که موارد پاسخ داده شده در سوال 1 را تولید یا وارد می کنند، تمامی حیوانات خانگی

تمامی سالمندان مبتلا به آلزایمر(فراموشی)

8.مزیت رقابتی آنی یاب و ارزش افزوده آن برای مشتری چیست؟

1-ارزان و سریع بودن

 2-راحت بودن انجام فرآیند اطلاع رسانی پیدا شدن برای عموم مردم

 3-پیشگیری از سرقت و گمشدن و کاهش نگرانی جامعه در زمان مفقود شدن اشیاء و مدارک یا انسان و حیوان

 4-در صورت گمشدن قابلیت ارتباط بین مالک و یابنده به صورت آنی

 5-در دسترس بودن برای همه

 6- قابلیت پیاده سازی بر روی اکثریت کالاها و اسناد مهم وبا ارزش توسط سازمانها

9.در صورتی که یابنده پیامک را ارسال کند و به دلایلی  نظیر سوختن سیم کارت،  واگذاری سیم کارت ،  خاموش و یا در دسترس نبودن و همچنین مشکلات فنی سامانه های پیامک ، پیامک دریافت نشده یا به مالک ارسال نشود، وضعیت اطلاع رسانی به چه صورتی خواهد بود؟

اگر سامانه پیامک پیدا شدن کالا یا مدرکی را دریافت کند ولی به هر دلیلی به شماره همراه مالک ارسال نشود سامانه طوری طراحی و برنامه ریزی شده است که تلاش برای ارسال شدن پیامک را در چندین نوبت انجام خواهد داد و تا به نتیجه رسیدن آن پرونده و تعیین تکلیف موفق یا ناموفق بودن آن در نهایت توسط اپراتور یا تماس نرم افزاری انجام خواهد داد در مواردی که سیم کارت واگذار شده یا سوخته باشد کالا یا مدارک از طرف یابنده به پست تحویل خواهد شد و مسئولیتی در این 

10.آیا برچسب های آنی یاب بر اساس RFID,GPS یا بلوتوث کار می کند؟

خیر با توجه به هزینه بالای ,RFIDوGPS سیستم ردیابی برای مدارک و اشیاء با ارزش مادی پایین  مقرون به صرفه نیست و یا محدودیت اجرایی دارد ولی سامانه آنی یاب و برچسب کد رهگیری اشیاء برای اکثریت کالاها و اسناد قابل انجام است.
از طرفی برچسب های ردیابی GPS – RFID  و بلوتوث وارداتی بوده و واحد تحقیق و توسعه آنی یاب در تلاش برای بومی سازی محصولات مرتبط با این فناوری ها می باشد که به محض نهایی شدن در فروشگاه سایت آنی یاب عرضه خواهد شد.

11. نصب بر چسب آنی یاب روی مدارک یا اشیاء با نوشتن شماره تماس هر شخص روی مدارکش چه تفاوت یا مزیتی دارد؟

1- سازمانهای مختلف که با آنی یاب قرارداد دارند می توانند به راحتی شما را از پیدا شدن مدارکتان مطلع کنند.
2-ماندگاری نوشته ها مهم است که در اثر مرور زمان با نوشتن پاک خواهد شد ولی لیبل های آنی یاب به نحوی طراحی و تولید شده که با یک لایه محافظ پوشانده شده که در اثر سایش ، رطوبت و گرما مقاومت موثری دارد و در صورتیکه زیر یکسال از تاریخ ثبت نام ، لیبلی پاک یا از بین برود آنی یاب معادل همان طرح لیبل را به شما رایگان تحویل خواهد داد.  

3-قابلیت نوشتن روی دسته کلیدهای فلزی ،ساعت ریموت،گوشی تلفن همراه و دیگر اشیاء از این قبیل وجود نخواهد داشت در صورتی که با خرید و ثبت نام در سامانه آنی یاب لیبل های مجهز به کد رهگیری اختصاصی چاپ شده با سایزهای مختلف با قابلیت نصب روی اشیاء و ضد آب و ضد سایش با ماندگاری بالاتر در اختیار هر فرد قرار می گیرد.
4- درصورت درج شماره تماس شماره ی شخصی شما در معرض دید قرار می گیرد و احتمال سوء استفاده از شماره شخص وجود دارد،ولی در اطلاع رسانی آنی یاب، شماره یابنده برای مالک ارسال می شود،ولی شماره مالک به لحاظ امنیت بیشتر برای یابنده ارسال نمی شود و در اختیار هیچ فرد یا سازمانی قرار داده نمی شود.
5-در صورت خاموش بودن یا جواب ندادن گوشی ،در سیستم آنی یاب شماره یابنده ذخیره شده و امکان اطلاع رسانی در دفعات بعدی به شماره های دیگر فرد که در سامانه در هنگام فعالسازی ثبت شده توسط اپراتور وجود دارد.
6_سازمانهایی که واحد اشیاء مفقودی و پیدا شده دارند مانند اداره پست، مترو یا ترمینال ها و اماکن متبرکه و... ساز و کاری یا وظیفه و بودجه ای برای تماس با شماره شخصی مالکین مدارک پیدا شده ندارند و ممکن است به صورت موردی یک کارمند یا شخصی این کار را در این قسمت ها انجام دهد ولی به صورت سیستمی یا دستورالعملی نیست ولی آنی یاب ، دسترسی به سیستم اطلاع رسانی به مالک بارکد بر اساس اسکن بارکد و ثبت در سایت را فراهم کرده و سازمانهای دارای واحد اشیاء پیدا شده این امکان را دارند، اطلاعات مدارک پیدا شده دارای بارکد آنی یاب را در سامانه آنی یاب ثبت یا بارکد مدرک یا شئ را اسکن نمایند.همچنین برای سهولت در ثبت اشیاء و مدارک امکان ثبت تلفنی و پیامکی یا به صورت اکسل و همچنین ارتباط API برای سازمان ها فراهم  شده است.

قابل ذکر است آنی یاب برای مراکز نگهداری اشیاء پیدا شده و گمشده دسترسی به نرم افزار را به عنوان کار عام المنفعه به صورت رایگان فراهم کرده و این مراکز می توانند طی مکاتبه و معرفی نماینده و هماهنگی با 02162801  داخلی 1111 کد کاربری اختصاصی سازمان خود را دریافت نمایند.

7- در مواردی که مدارک یا اشیاء سرقت شده یا منجر به ایجاد پرونده قضایی شده است، تماس یابنده با شماره مالک باعث مشکلات و پیگیری های حقوقی و قانونی برای شخص تماس گیرنده خواهد داشت ولی در موارد دارای برچسب آنی یاب این مسئولیت پاسخگویی به سازمانها بر عهده آنی یاب است 

8- تولید یک برچسب با قابلیت های برچسب آنی یاب برای 99% افراد جامعه امکان پذیر نیست و درصورت موفق شدن به تولید این برچسب با چند برابر هزینه بدون داشتن قابلیت های نرم افزاری امکانپذیر خواهد بود.

12.نحوه اخذ نمایندگی عاملیت فروش آنی یاب چگونه می باشد؟

تمامی اشخاص حقیقی یا حقوقی که توانایی بازاریابی و عرضه این محصولات و خدمات را دارند می توانند با اخذ عاملیت فروش به شغلی پایدار با سوددهی معقول دست یابند.(مراجعه به بخش درخواست همکاری با ما  یا تماس با شماره  02162801 داخلی 1113 )

13.مدت زمانی که سامانه آنی یاب اطلاع رسانی گمشده های هر کد را پشتیبانی می کند، تا چه زمانی است؟آیا بعد از مدتی مشخص پشتیبانی و اطلاع رسانی متوقف یا منقضی می شود؟
لیبل های طرح غرامت و یا لیبل های5 ، 7، 10 ،12و 14 تایی آنی یاب یکبار درطول یکسال تحت پوشش آنلاین اطلاع رسانی سامانه آنی یاب هستند ولی بقیه محصولات مانند طرح تک لیبله ،دو ،3 و 4 لیبله در همان دفعه اول پیدا شدن نیاز به شارژ کد کاربری شما برای اطلاع دقیق محل یا شماره یابنده می باشد و بعد یکسال هم پشتیبانی برای تمام طرح ها ادامه خواهد داشت وتحت هیچ شرایطی، پشتیبانی اطلاع رسانی پیدا شدن متوقف نخواهد شد. مدت زمان استفاده از خدمات آنی یاب تا زمانی که لیبل روی شیء یا مدرک نصب می باشد برقرار است و به هیچ عنوان منقضی نمی شود. این بدین معنی است تا زمانی که کد آنی یاب روی کالا یا مدرک باشد و از لحاظ ریالی شارژ آنی یاب داشته باشد،سامانه پشتیبانی می نماید،و حتی در حالتی که شارژ ریالی هر کد عضویت کمتر از 690.000ریال یا به اتمام رسیده باشد، هر دفعه ای که کد از هر طریقی  به سامانه ارسال شود و سامانه تشخیص اعلام یافتن نماید بلافاصله یک پیامک به شماره مالک آن کد که در سامانه ثبت شده با این محتوا:(مالک محترم، یابنده ای کد شما را به سامانه پیامک کرده است ،جهت دریافت شماره ایشان ،نسبت به شارژ کد آنی یاب حساب کاربری خود اقدام نمائید.) ارسال میکند.

تمامی کدهای عضویت بعداز یکسال از تاریخ فعال سازی و ثبت نام حتی اگر یکبار هم گم نشده باشد نیاز به شارژ عضویت حداقل 690.000 ریال دارد و پس از شارژ مجدد کد آنی یاب، شماره یابنده برای مالک ارسال میشود.

14- روش اجرای تبلیغات برای سازمانها و ... در محصولات آنی یاب چگونه خواهد بود؟

در یک طرف جاسوئیچی پیام ویژه پیدا شدن چاپ خواهد شد و در طرف دیگر تبلیغ لوگو و آدرس سایت و شماره تلفن یا پیام سفارش دهنده به صورت لیزری چاپ خواهد شد.
با توجه به عمق حکاکی قابلیت ماندگاری وتبلیغاتی بسیار بالایی خواهد داشت و در ضمن به دلیل جدید بودن و جذاب بودن محصول روزانه به چندین نفر تبلیغ شما معرفی خواهد شد و کارت ویزیت یا تبلیغات دیگر مربوط به سفارش دهنده قابلیت بسته بندی در بسته های آنی یاب را خواهد داشت.

همچنین در بر چسب های آنی یاب در تعداد سفارش مشخص امکان چاپ نام برند یا سازمان روی بر چسب ها امکان پذیر است و یکی از تبلیغات ماندگار و موثر محیطی می باشد چرا که در این روش شخص به دلیل محافظت برچسب از کالا یا مدارکش در برابر گمشدن ،حاضر به جدا شدن آن از روی شی یا مدرکش نیست واین تبلیغ در دفعات زیادی دیده خواهد شد.

15.هزینه اطلاع رسانی پیدا شدن وارسال هر بار شماره یابنده  به گوشی مالک در حال حاضر چه مبلغی می باشد؟

قیمت هر یکبار اطلاع رسانی(اعلام پیدا شدن به مالک) مبلغ 690.000ریال می باشد مثلا شخصی که 1.380.000 ریال شارژ اطلاع رسانی دارد در صورتی که تا 2مرتبه مدارک یا اشیاء مجهز به کد آنی یاب را گم کند سامانه تا 2 مرتبه اتوماتیک شماره یابندگانی که کد گمشده مالک را به سامانه ارسال کرده اند، برای مالک اطلاع رسانی خواهد کرد،قبل از اتمام شارژ آنی یاب یک اخطار اتمام شارژ به پنل یا حساب کاربری مالک ارسال خواهد شد و مالک قادر خواهد بود طبق روش های اعلام شده در سایت و دفترچه راهنما و پاسخ سوال 2 اقدام به شارژ کد آنی یاب خود نماید. (قابل ذکر است که لیبل های5، 7، 10 و 14 تایی، هزینه یکبار اطلاع رسانی(اعلام پیدا شدن به مالک) به مدت یکسال یا یکبار استفاده رایگان می باشد)

16. آیا شارژ آنی یاب استفاده های دیگری هم دارد؟

آری . مشتریان آنی ‏یاب می توانند، تنها با 69000 تومان هزینه که از شارژ اختصاصی آنی یاب آنها کسر می شود(ارتباطی با شارژ همراه اول یا ایرانسل یا رایتل و... ندارد) ، بصورت پیامکی پیگیر مدارک گمشده دوستان و آشنایان خود باشند.
در واقع چنانچه مدارک اعضای خانواده یا دوستان شما فاقد لیبل آنی‏ یاب بوده و گم شده است، شما می‏ توانید تنها با ارسال یک پیامک از وضعیت آن مطلع شوید. با استفاده از این امکان دیگر نیازی نیست ، جهت اطمینان از پیدا شدن یا پیدا نشدن مدرک یا مدارک آشنایان خود به اداره پست یا دیگر مراکز اشیاء پیدا شده مراجعه کنید، بلکه با ارسال پیامک کد ملی فردی که مدارکش گمشده  به سامانه آنی‏ یاب (30005020) می‏ توانید از پیدا شدن یا نشدن مدرک/مدارک آنها مطلع شوید و نیز از همان لحظه در لیست جستجوی گمشده ها قرار دهید

همچنین امکان خرید محصولات از فروشگاه آنی یاب با استفاده از این شارژ مقدور است.

17.آیا امکان دریافت تعداد بیشتر لیبل یا برچسب مجهز به کد آنی یاب وجود دارد؟

آری ،پس از تماس با واحد پشتیبانی 02162801 داخلی 9 می توانید به هر تعداد لازم لیبل یا برچسب که نیاز دارید با کد جدید درب منزل دریافت کنید، ضمنا در سفارش جدید به دلیل اینکه مشترک آنی یاب هستید 20٪ تخفیف برای شما اعمال خواهد شد،ولی در حال حاضر چاپ مجدد همان کد آنی یاب فعلی شما میسر نیست.

18.تفاوت شارژ آنی یاب با شارژ اپراتورها و کاربرد این شارژ چیست؟

شارژ آنی یاب اختصاصی بوده و جهت اطلاع رسانی پیدا شدن مدارک یا اشیاء و همچنین جستجوی در سامانه آنی یاب می باشد و البته دیگر کاربردهایی که بعدا اضافه می شود از طریق سایت یا پیامک اطلاع رسانی خواهد شد، شارژ آنی یاب هیچ ارتباطی با شارژ اپراتورها ندارد و در حال حاضر امکان مکالمه از طریق تماس امن بین یابندگان و مالکین در سامانه 02162801 وجود دارد،ولی از طریق اینترنت امکان ارسال پیامک در پنل کاربری خودتان در سایت آنی یاب وجود خواهد داشت. یکی از کاربردهای اصلی آنی یاب پیامک شدن محل یا شماره یابنده برای مالک است در حال حاضر هر بار اطلاع رسانی محل پیدا شدن 690.000 تومان می باشد در هر صورت به مالک پیدا شدن اطلاع داده می شود،منتها اطلاعات دقیق یابنده نیازمند داشتن شارژ آنی یاب در پنل کاربری همان کد آنی یاب می باشد.

19.تفاوت سیستم آنی یاب با پست یافته یا دیگر مراکز نگهداری اشیاء گمشده در چیست؟

سیستم آنی یاب همانطور که از اسمش  مشخص است بر اساس سرعت و کاهش زمان پیدا شدن و مبتنی بر فناوری عمل می کند.در آنی یاب شرط اختصاص کد به مدارک، دریافت شماره همراه از مالک مدرک یا شیء هست، یعنی قبل از چسباندن لیبل آنی یاب شماره همراه در سامانه آنی یاب ثبت می شود، لذا هنگام پیدا شدن مدارک یا کالا که مجهز به لیبل یا کد آنی یاب هست چون شماره همراه وی از قبل در اختیار آنی یاب می باشد، بلافاصله به مالک اطلاع داده می شود ولی در سیستم های فعلی نظیر صندوق های پستی و مراکز نگهداری اشیاء پیدا شده،مدارک یا شیء گمشده پیدا می شود ولی تا مالک به آن اداره مراجعه نکند به هیچ وجه امکان تحویل به مالک ندارد،مگر اینکه اثری یا نشانی داشته باشد که در اکثر موارد این مراکز به دلیل حجم بالای مدارک پیدا شده،به این نشانه ها توجهی ندارند و بهتر است بگوییم این سیستم ها سنتی عمل می کنند. در سیستم پست هیچ برنامه ای در حال حاضر برای نگهداری اشیاء پیدا شده وجود ندارد و فقط مدارک نگهداری می شوند. و لی در تفاهم نامه آنی یاب با این مراکز مبلغی بابت هر مدرک پیدا شده با کد آنی یاب به این مراکز داده می شود و همین موضوع انگیزه ای جهت پیگیری مدارک مجهز به لیبل های آنی یاب را به این مراکز می دهد.

20.آیا آنی یاب می تواند در نقاطی که دسترسی آنتن دهی برای موبایل مالک وجود ندارد یا مشترک پیامک های تبلیغاتی را فیلتر کرده است یا گوشی موبایل مفقود شده است ، پیامک اطلاع رسانی را به مالک انجام دهد؟

آری ، آنی یاب شماره سامانه پیامکی خود را بر اساس تفاهم نامه با شرکت مخابرات از فیلتر بودن خارج کرده است، از این رو  برای مشترکانی که شماره همراه خود را در برابر پیام های تبلیغاتی فیلتر کرده اند، پیام اطلاع رسانی ارسال می شود، در مواردی که گوشی شخص در دسترس نیست به محض وارد شدن شخص به شبکه اپراتور پیام ارسال می شود، در مواردی که گوشی سرقت شود شخص می تواند به راحتی و بلافاصله دستورالعمل تعویض شماره از یک شماره همراه دیگر یا جایگزین نمودن همان سیم کارت سرقتی ارسال می کند و پیام اطلاع رسانی از همان لحظه به بعد به آن شماره ارسال می شود

21.سرنوشت اشیاء یا مدارکی که در پست یا دیگر مراکز نگهداری اشیاء پیدا شده یا توسط پلیس کشف می شود چیست؟

به دلیل نداشتن نشانی از مالک و در صورت عدم مراجعه مالک و پیگیری نکردن در پست مدارک بعد از 6 ماه به مراکز صادر کننده یا سازمان مربوطه تحویل داده می شود و در آن سازمانها مدارک مدتی نگهداری می شود و در بعضی موارد بلافاصله پانچ می شود چون معمولا در طی شش ماه شخص اقدام به صدور المثنی کرده است، در مورد اشیا ء در مراکز نگهداری اشیاء پیدا شده یا کشف شده بعد از مدت زمانی که از یک ماه تا یک سال است،تحویل کمیته امداد یا سازمان بهزیستی داده می شود و یا به مزایده گذاشته شده و پول آن برای سازمانهای حمایت کننده یا دیگر اهداف مرتبط هزینه می شود.

22_آیا می توان یک طرح 14 لیبله را خریداری کرد و لیبل ها رو به دوستان و دیگر اعضای خانواده تقسیم کرد که آنها هم نصب و استفاده کنند؟

با توجه به اینکه هر لیبل به کد ملی و شماره تلفن همراه یک فرد متصل میشود،این کار باعث خطا در شناسایی مالک واقعی خواهد شد،از طرفی ممکن است در هنگام ارسال پیامک برای مالک بارکد، واکنشی نشان ندهد، و صرفا هر بارکد برای کد ملی و شماره تماس یک فرد در نظر گرفته شده، و توصیه آنی یاب به  مشتریان عزیز، خریداری طرح هایی با لیبل های کمتر برای هر شخص می باشد، مثلا طرح 4 یا 5 لیبله

23-اشیاء گمشده در قطار، کجا نگهداری می شوند و برای دریافت آنها چه اقداماتی مورد نیاز است ؟

در صورتی که مسافر در قطار باشد، باید رئیس قطار را از این موضوع مطلع نماید و در صورتی که از قطار پیاده شد باید رئیس ایستگاه را از مراتب مطلع نماید. جهت تحویل اشیاء گمشده، مسافرین محترم تا یک ماه فرصت دارند، به دفتر اشیای گمشده داخل ایستگاه مراجعه نمایند(چنانچه اشیا گمشده فاسد شدنی باشد مشمول مدت یک ماه نخواهند بود). جهت اطلاع از وجود دفتر اشیای گمشده در هر ایستگاه با سامانه صدای مسافر(5149-021) تماس حاصل فرمایید.

24-اشیاء گمشده در فرودگاه به کجا منتقل می شوند ؟

اگر در سالن عمومی اشیا و مدارک مسافرین پیدا شود به پلیس تحویل داده می شود. در صورت پیدا شدن اشیاء و مدارک متعلق به مسافرین در سالن ترانزیت به سپاه و سپس به دفتر امانات تحویل داده می شود. و در صورت پیدا شدن اشیاء و مدارک در هواپیما به امور جامه دان شرکت مربوطه تحویل داده می شود.

25-آیا در طرح غرامت یک مشتری با خرید لیبل می تواند لیبل های خود را به خانواده یا دوستان بدهد و آنها روی همان کد در صورت گمشدن غرامت دریافت نماید؟ 

آری در طرح غرامت خانواده یا گروهی حداکثر به نسبت تعداد برچسب های همان طرح امکان اتصال کد ملی به همان برچسب وجود خواهد داشت

در دیگر طرح های غرامت فقط به یک کد ملی که ثبت نام و فعال شده باشد تعلق میگیرید حتی اگر شخص در 45 روز گذشته درخواست تغییر نام داشته باشد ،برای همان کد ملی قبلی فقط قابل پرداخت خواهد بود و حتی نمی شود مثلا شوهر یک مشترک شی یا مدرکی را گم کند و بعد از طریق پنل کاربری همسر درخواست تغییر ویرایش اطلاعات به نام خودش  به جهت دریافت غرامت داشته باشد تمام این موارد  توسط کارشناسان غرامت بررسی میشود.

26-مدت زمان پوشش طرح غرامت از چه زمانی است و تا چه مدتی اعتبار دارد؟

از زمان فعالسازی و ثبت نام در سایت شروع و یکسال بعد به پایان میرسد و در پایان مدت غرامت پیامک اطلاع رسانی همراه با لینک شارژ مجدد و تمدید غرامت و عضویت ارسال میشود.

27-آیا با به پایان رسیدن طرح امکان تمدید طرح غرامت وجود دارد ؟هزینه تمدید چه میزان است ؟

همزمان با دریافت پیامک پایان طرح غرامت لینک فعالسازی برای یکسال آینده با مبلغ معادل غرامت همان طرح ارسال میشود و طرح غرامت و عضویت مشترک تمدید خواهد شد. 

28- وقتی مشتری که مدارکش گم کرده و سپس طرح غرامت المثنی ثبت نام می نماید آیا به ایشان غرامت المثنی تعلق میگیرد؟

خیر غرامت المثنی به گمشده فعلی ایشان تعلق نمی گیرد.

و باید عکس  یا کپی از کارتی که لیبل روی آن از قبل نصب بوده تهیه  و بعد از گذشت 45 روز(دوره انتظار پیدا شدن ) به همراه کپی یا  عکس المثنی جدید همان مدرک ارسال و بعد بررسی مدارک و مستندات  کارشناسان و احد ؛رامت آنی یاب مدارک پرداخت هزینه های المثنی برابر قوانین و مقررات پرداخت خواهد شد.

به عبارتی افرادی که در حال حاضر مدرکشان گمشده ،با خرید لیبل غرامت نمیتواند از مبلغ  غرامت المثنی استفاده کند و حتما باید عکس یا کپی از مدارک که روی آن لیبل از قبل نصب بوده ارائه دهد و از روش های فنی دیگر بررسی شده تا از این طریق امکان صحت سنجی وجود داشته باشد.

29- با اتمام یکساله طرح غرامت ،کار آیی لیبل ها چگونه خواهد بود؟

کارآیی لیبل آنی یاب هیچ ارتباطی به طرح غرامت نداشته و تا مادامی که لیبل روی مدارک وجود داشته باشد و یابنده ای آن کد را پیامک کند ،اطلاع رسانی پیدا شدن به مشتری ارسال خواهد شد،منتها اگر شارژ کاربری آن بیش از یکسال بوده و یا یکبار استفاده شده و به پایان رسیده باشد صرفا فقط اعلام  پیدا شدن به اطلاع مشتری خواهد رسید و جهت دریافت شماره یا آدرس دقیق یابنده میبایست در صورتیکه کد آنی یاب مشتری شارژ ندارد از لینک پیامک شده ،کاربری خود را حداقل 690.000ریال شارژ تا امکان اطلاع رسانی فراهم گردد.

30-آیا با خرید دو یا سه برچسب طرح غرامت ،نسبت به یک مدرک گمشده یا دسته ای از مدارک گمشده میشود دو یا سه برابر غرامت المثنی دریافت کرد ؟

خیر  در هر نوبت گم شدن مدارک، صرفا فقط و فقط یکبار آن هم به میزان هزینه المثنی قابل پرداخت خواهد بود و تسری خرید لیبل غرامت یا نصب چند لیبل غرامت روی یک مدرک ،دلیلی بر چند بار پرداخت کردن غرامت برای یک مدرک گمشده در همان نوبت نخواهد بود.
31-آیا برای مشتری که از یک طرح غرامت یکبار خسارت غرامت المثنی دریافت کرده ،باز از همان طرح و کد اگر در همان یکسال مجدد گم کند ،می تواند غرامت دریافت کند؟

اگر مشتری در یکسال مدرک داری برچسب غرامت دوبار گم کند ،اگر در باراول به عنوان مثال سقف 5000.000 ریال خسارت غرامت المثنی را دریافت کرده باشد باید مجدد همان موقع کدش را تمدید و690.000 ریال شارژ کند.

ولی اگر مثلا 3000.000 ریال نوبت اول خسارت غرامت المثنی دریافت کرده بود و نوبت دوم گمشدن هم زیر یکسال باشد ،صرفا تا سقف 2000.000 ریال می تواند غرامت دریافت کند.

به عبارتی با هر بار دریافت غرامت کامل 3000.000 ریال ، تعهد آنی یاب برای پرداخت غرامت نسبت به آن کد غرامت به پایان می رسد و یک فاصله عدم تعهد غرامت به مدت 60 روز برای همان کد ملی و همان مدرک وجود دارد،مگر اینکه طرح جدید غرامتی ثبت نام  و فعال نماید ،

یعنی حتی با پرداخت مبلغ تمدید شارژ عضویت نمی تواند شخص بلافاصله  مبلغ غرامت دوم را دریافت نماید.

32- یابنده چگونه و از چه روش هایی  می تواند پیدا شدن یک شیء یا مدرک یا انسان و یا حیوان را به مالک اطلاع دهد:

  1. پیامک کردن کد روی شیء یا مدرک یا قلاده و یا پلاک شناسایی انسان به 30005020
  2. تماس با پشتیبانی 02162801 داخلی عدد یک و وارد کردن کد روی شیء یا پلاک شناسایی
  3. اسکن کردن بارکد روی مدرک توسط گوشی موبایل 
  4. تحویل پست

33-آیا صرفا مختص اشیاء و مدارک می باشد ؟

خیر 

34- چگونه می توانم وارد پنل کاربری خودم در سامانه آنی یاب شوم :

از قسمت ورود در سایت گوشه بالا سمت چپ https://accounts.aniyab.com/Account/Login

شماره تماس خودتان را وارد کنید و کد تاییدیه پیام شده را وارد کنید اگر هر تعداد برچسب در سایت ثبت نام داشته باشید نمایش داده خواهد شد 

35-آیا امکان اطلاع رسانی به ایمیل یا اپلیکیشن های فضای مجازی مانند واتساپ یا تلگرام هست ؟

بلی شما در پنل کابری خودتان از منوی افزودن راه ارتباطی و تماس با من به هر تعداد شماره یا ID  در فضای مجازی دارید امکان ثبت وجود دارد و آنی یاب امکان اطلاع رسانی به همه این راههای ارتباطی شما فراهم کرده است.

10 نظر
comment-avatar
فریبرز
1403/1/19

بسیار عالیه


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

😍😍


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

دو سال پیش تو مسافرت، سوئیچ ماشینمو گم کردم. تا سوئیچ یدکم دستم برسه یکروز معطل شدم. الان دارمش و خیالم راحته.


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

😍😍


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

👍 عالی. خیلی خوبه


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

👍👍👍


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

خیلی عالی. واسه پرنده ام میخام.


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

یه پک نسبتا کامل از محصولات خوب آنی یاب. عالیه.


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

👌🏼


comment-avatar
ونوشه
1403/1/5

👌🏽 عالی


}
ارسال نظر

آدرس ایمیل و شماره تماس شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است

نام:

شماره تماس:

ایمیل:

وب سایت:

متن