جاوا اسکریپت مرورگر خود را روشن کنید

تبدیل بیمه خدمات درمانی به بیمه سلامت

تبدیل بیمه خدمات درمانی به بیمه سلامت

در ماه گذشته گزارش های زیادی شده که افرادی که دارای بیمه خدمات درمانی بوده اند با مراجعه به مراکز درمانی متوجه شده اند که بیمه آنها به بیمه سلامت تغییر نموده و در صورت انجام این تغییر هزینه های درمان و بیمارستانی با تعرفه های بیمه سلامت محاسبه می شود . آیا این .طلب درست است؟

بیمه خدمات درمانی، این بیمه‌نامه یکی از بیمه‌های درمانی پایه است که زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه امور اجتماعی قرار دارد. این بیمه در طی تصویب قانون بیمه همگانی در سال ۱۳۷۳ تاسیس شده است. هدف اصلی این بیمه‌نامه، تحت پوشش قراردادن همه اقشار جامعه است تا در صورت بروز بیماری دغدغه هزینه‌های درمان وجود نداشته باشد.در سال ۱۳۹۱ تمام نهادها و صندوق‌های این سازمان با یکدیگر ادغام شدند و سازمان بیمه سلامت را تشکیل دادند؛ بعد از آن بیمه خدمات درمانی با نام بیمه سلامت ارائه شد.

برای استفاده از این نوع بیمه‌نامه نیازی به پرداخت حق بیمه‌ نیست و به طور رایگان در اختیار عموم افراد قرار می‌گیرد. نکته مهم این است که با تهیه این بیمه‌نامه، دیگر نمی‌توانید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید و از خدمات بیمه پایه آن استفاده کنید. در حقیقت این بیمه‌نامه بیشتر برای افرادی که شغل‌های فصلی دارند مناسب بوده تا در صورت بروز بیماری، هزینه‌های آن‌ها کاهش پیدا کند.

برای استعلام اینکه بیمه شما به بیمه سلامت تغییر نموده یا خیر می توانید از کد ussd زیر استفاده نمایید : 
*1666*1#
جهت تصحیح این موضوع و رفع این نقص باید به دفتر خدمات ساتا مراجعه و نسبت به تغییر بیمه اقدام نمایید، در غیر این صورت در صورت بستری در بیمارستان هزینه با بیمه سلامت محاسبه خواهد شد و از بیمه خود نمی توانید استفاده کنید.


نظر (0)

نظر بدهید

 

 

 واتساپ
اینستاگرام
تماس با ما
چیزی پیدا کردم
چیزی گم کردم